Університет культури – міжнародна освітня платформа ІТ-інновацій

КНУКіМ – став організаційною платформою для проведення засідання Ради IFIP (Міжнародної федерації з обробки інформації).

Вперше за всю історію існування IFIP засідання Ради відбулось в Україні. За словами керівництва IFIP, університет культури як місце проведення засідання Ради був обраний не випадково. Потужна матеріально-технічна база, інноваційне оснащення аудиторій, активна позиція керівництва вишу та наукового співтовариства щодо втілення інноваційної освітньої політики, креативний підхід до вирішення організаційних питань і досвід проведення на своєму майданчику заходів міжнародного масштабу стали незаперечними аргументами.

IFIP – це впливова неполітична міжнародна організація, що об’єднує у своєму складі ІТ-товариства 56 країн з усіх континентів. Членом IFIP від України є Українська Федерація Інформатики (УФІ) – громадська організація, створена більше 20 років тому, яка зараз поєднує Інститут кібернетики НАНУ та понад 30 провідних українських вишів, серед яких Київський національний університет культури і мистецтв.

Своєю місією IFIP вважає заохочення і підтримку розробок, поширення і застосування інформаційних технологій на користь суспільству.

Щорічно під егідою IFIP проводяться більше 80 міжнародних заходів, конференцій, видаються інформаційні бюлетені, публікуються книги і збірники наукових праць, які поширюються по всьому світу.

В засіданні Ради IFIP взяли участь представники більшості національних організацій з країн-членів IFIP, серед яких Австралія, Австрія, Бразилія, Німеччина, Японія, Республіка Коста-Рика, Польща, Великобританія та Україна.

Міжнародний захід проходив у форматі круглого столу і був присвячений перспективам міжнародного співробітництва та обміну передовим досвідом у галузі інформаційних технологій. Також учасники аналізували актуальні проблематики і віднаходили спільні шляхи вирішення.

Михайло Поплавський під час зустрічі із закордонними гостями зосередив увагу на питаннях ролі ІТ-індустрії в культурному середовищі та збереженні історичної спадщини, стратегії розвитку електронного культурно-освітнього і наукового простору, забезпечення відкритого доступу до цифрових ресурсів.

«Надзвичайно престижно і відповідально, що засідання Ради Міжнародної федерації з обробки інформації відбувається в університеті культури. КНУКіМ завжди був лідером освітніх інновацій. Членство університету в такій авторитетній міжнародній організації відкриває для вишу нові унікальні можливості міжнародної співпраці та обміну досвідом у галузі інформаційних технологій»,зазначив Михайло Поплавський.

Панельна дискусія, що відбулась упродовж заходу, заслуговує особливої уваги. Jerzy Nawrocki, Councillor IFIP (Польща), Raimundo Macêdo, Councillor IFIP (Бразилія), постійний представник УФІ в Генеральній асамблеї IFIP Ігор Гребеннік, начальник Департаменту міжнародного співробітництва Оксана Білецька, завідувач Кафедри комп’ютерних наук Олена Чайковська та модератор заходу, асистент Кафедри КН Костянтин Ткаченко обговорили проблеми й перспективи цифрової трансформації суспільства, нагальні питання ІТ-освіти, взаємодію соціокультурних інститутів в електронному просторі.

У межах міжнародного заходу студенти і викладачі КНУКіМ мали можливість прослухати лекції відомих закордонних вчених, ІТ-фахівців і поспілкуватись із керівниками IFIP на актуальні теми з розробки й застосування ІТ:

• Yuko Murayama, Japan (Японія), (IFIP Vice President) професор, Факультет інформаційних наук та програмного забезпечення, Iwate Prefectural University, – «Trust Issues in Disaster Communications»
  • Declan Brady Ireland (Ірландія), (IFIP Honorary Treasurer), National University of Ireland, Maynooth «Professional Ethics – Pillar or Pillory?»
  • Kai Rannenberg Frankfurt (Німеччина), (IFIP Vice President), Dr. Goethe University Frankfurt, Deutsche Telekom Chair of Mobile Business & Multilateral Security Goethe-University Frankfurt «Privacy-Friendly and Trustworthy Identity Management with Attribute-Based Credentials and Redactable Signatures».

Також представники університету стали учасниками виїзного засідання Ради IFIP в лабораторіях провідних ІТ-компаній Miratech і Luxoft. Із повною програмою засідання Ради IFIP у КНУКіМ, та презентаціями учасників можна ознайомитись тут…

Керівництво Ради IFIP відзначило високий рівень організації та проведення заходу і особисто подякувало Михайлу Поплавському за щиру українську гостинність, сподіваючись на довготривале та ефективне міжнародне співробітництво.