Практика у самому серці Національного банку Україні

Студенти 1-го курсу Факультету економіки, права та інформаційних технологій Кафедри економіки відвідали Національний банк України, що є центральним банком України та особливим центральним органом державного управління.

Національний банк - економічно самостійний орган і може здійснювати видатки за рахунок власних доходів, у межах кошторису, а також за рахунок Державного бюджету України. Студентам розповіли про функції банку, основною з яких є забезпечення стабільності грошової одиниці України. Економісти завітали до Музею скарбів, де представлені колекції нумізматики та боністики, що характеризують про грошовий обіг на теренах нашої держави впродовж сторіч. Кожна з представлених монет, старовинного посуду, прикрас має окрім захоплюючої історії, ще й певну матеріальну цінність, що робить ці речі важливими для нашої держави, в плані поповнення золотого запасу України.

Студентам було продемонстровано золоті та платинові злитки, що дуже зацікавило молодь, але найбільше їх вразили екземпляри українського походження. Як відомо, на території нашої країни є декілька родовищ із запасами золота, що могло б значно спростити збагачення нашого бюджету, але досі, наші зразки дорогоцінних металів не визнані міжнародними спілками і це не дозволяє робити якісь дії, хоча за якістю, як пояснила екскурсовод Світлана, наші злитки золота нічим не гірші від іноземних.

У музеї КНУКІМовці змогли побачити витвори мистецтва у вигляді старовинного посуду із певними гравюрами, викарбуваними малюнками, шаблі, пістолі портсигари, скрині, та таке інше. Головною гордістю музею є колекція дорогоцінного і напівдорогоцінного каміння. Серед них, економісти побачили екземпляри виробів із бурштину, питання видобутку якого, для України є дуже болючим, адже ми маємо постійні економічні та природні втрати.

Оцінивши економічним поглядом багатства Національно банку України, та поспостерігавши за робою працівників банку, студенти зробили для себе висновки, що було б добре якби найближчим часом, українське золото отримало визнання у міжнародних спілках, а таке болюче для країни питання,як видобуток бурштину, було скоріше вирішено.