Лекція: "Які насправді реформи потрібні Україні"

Нещодавно, 23 березня, студенти-економісти другого курсу Факультету економіки, права та інформаційних технологій в рамках курсу дисципліни «Фінанси» прослухали цікаву лекцію: «Які насправді реформи потрібні Україні. Програма реформ «Вільна економіка», Михайла Чернишова, який є Директором Інституту вільної економіки.

Гостями лекції також були: завідувач кафедри комп’ютерних наук – Чайковська Олена Антонівна та викладач Кафедри економіки – Касьян Владислав Володимирович.

Із вступною промовою до студентів та гостей звернулася декан факультету - Тимошенко Олена Володимирівна, яка побажала всім отримати корисні знання та знайти відповіді на їхні запитання, з приводу шляхів реформування економіки України.

Фото Факультет економіки, права та ІТ.

Темою лекції було: які реформи насправді потрібні Україні та як розпочати їх втілення в нових макроекономічних реаліях розвитку нашої країни. «Більшість програм по зміні та розвитку економіки в сучасних умовах, на жаль лише є політичними лозунгами» - наголосив Михайло Чернишов. Головними проблемами цих програм він вважає:

• Протиріччя економічних програм одна одній;
  • Програми окремих економістів направленні на реформування окремих галузей економіки, а в нинішній ситуації, слід підходити комплексно;
  • Більшість економістів при створенні програм дотримуються певних політичних поглядів, що заважає вірному вирішенню проблеми.

Також, Михайло Чернишов наголосив на основних принципах запропонованої програми, за його словами, вона має покращити життя кожного громадянина України, а стимулювати швидкий ріст економіки завдяки інвестиціям, які передбачені даною програмою. Під час лекції, Михайло Чернишов провів експеримент студентам та наглядно показав, чому інвестори не зацікавленні вкладати кошти в українські проекти.

Фото Факультет економіки, права та ІТ.

В ході виступу, лектор звернув увагу на податкову систему України: «Проблема не у податках, а у контролі їх виплат». На його думку, Держава має абсолютно зняти всі існуючі податки та ввести один на всіх, як для юридичних так і для фізичних осіб, при цьому не обтяжувати жорстким контролем. Студенти кафедри економіки були дуже зацікавлені лекцією «Які насправді реформи потрібні Україні. Програма реформ «Вільна економіка» та задали багато запитань стосовно впровадження програми.

Наприкінці, декан факультету Тимошенко Олена Володимирівна, разом із студентами, запросила Михайла Чернишова долучитися до нового проекту, який скоро відбудеться на базі Факультету економіки, права та інформаційних технологій, а саме стати членом журі у конкурсі студентських наукових робіт на тему: «Форсайт розвитку економічної системи України. Якої я бачу Україну у 2040 році».