«Культурні коди. Їх вплив на реальність».

Сьогодні студенти кафедри економіки та кафедри правознавства, факультету економіки, права та інформаційних технологій, відвідали майстер-клас Валеріана Макацарія на тему: «Культурні коди. Їх вплив на реальність».

Дисципліна: «Культурні коди» викладається в університетах усього світу, але в Україні вона читається лише на запит бізнесу.

Тож студенти змогли побувати в ролі бізнесменів і дізнатися вплив культурних кодів на економіку, менеджмент, підприємництво та на культурну сферу.

Фото Olena Tymoshenko.

На початку свого майстер-класу, Валеріан Макацарія розповів студентам про Закон Мура: «Кожні 1,5 року, кількість інформації зростає вдвічі, тож можна зробити висновок, що саме інформація є рушійною силою цивілізації.» Також, лектор розповів про суть глобалізації в світі. На сучасному етапі, вона зумовлює інтеграційні процеси, а також уніфікацію, яка включає в себе єдність стандартів, правил та мов.

«З процесом глобалізації, світ задався запитанням: Чи зможете Ви в умовах глобалізації бути конкурентоспроможним та успішним?»

Задля того щоб успішно розв’язати цю задачу, головні аналітики світу створи інфографіку, на якій видно, які країни є успішними і не просто зуміли «вижити», але і реалізувати себе завдяки власним культурним кодам.

Що собою являють культурні коди? Валеріан Макацарія пояснив студентам, що це сукупність вимірів, де розвивається наука та індексів, які вказують на культурні цінності країни.

Культурний код, власне складається із шести пунктів, таких як:

• дистанція влади;
  • індивідуалізм чи колективізм;
  • жіночий / чоловічий рівень,
  • сприйняття невизначеності;
  • дистанція планування та толерантність.

На їх основі, по кожній країні сформувався свій код: «Коли Ви зайдете в шведську компанію і захочете знайти серед працівників директора, вам це буде складно зробити, адже там, керівники не виділяються серед своїх підлеглих, в них працює колективізм, що зумовив такі відносини. Тоді як в арабів все ви одразу зрозумієте хто є хто, бо там всі рішення приймає керівник і до його думки більше прислухаються» - пояснив Валеріан Макацарія.

Фото Olena Tymoshenko.

Повертаючись до інфографіки, Валеріан Макацарія розповів студентам, що на жаль, за останні десять років, Україна не стала однією із найуспішніших країн і навіть не відбулися зміни для покращення цього становища.

А на запитання студентів: «Чому так сталося?», він відповів: «Наука, мистецтво та інновації – це ті галузі, які слід розвивати. Але щоб дійсно відбулися певні зміни, необхідно створити інститути на яких все буде триматися і населення буде їм довіряти.»

І сьогоднішній майстер-клас завершився простими, але значущими словами Маргарет Тетчер:

«Найголовнішим ресурсом є людина. Держава має лише створити основу для розквіту талантів людини».