Гості з Каунаського науково-технологічного парку

На запрошення кафедри комп’ютерних наук Факультету економіки права та інформаційних технологій в університет завітали представники Каунаського науково-технологічного парку.

Історія Каунаського НТП починається з 1998 року, коли був створений перший бізнес-інкубатор, його місія розширилась і в грудні 2006 року бізнес-інкубатор був переформатований в науковий парк. А в січні 2015 року, поєднавши три громадські заклади – Регіональний науковий парк КТУ, Каунаський регіональний інноваційний центр і Каунаський парк високих та інформаційних технологій, науковий парк став Каунаським науково-технологічним парком (Каунаський НТП).

Паулюс Незабитаускас й Артурас Міскус зустрілись із представниками і студентами Факультету, розповівши, що з 2008 року КНТП бере участь у розвитку Інтегрованого центру (долини) науки, дослідження і бізнесу Сантака.

Фото Olena Tymoshenko.

Роль Каунаського НТП заключається в співпраці між наукою і бізнесом, головна ціль якого – допомогти компаніям скористатися результатами досліджень і розробок в Долині і збільшити їх долю інвестицій в дослідженнях.

Каунаський НТП консультує стартапи та існуючі технологічні компанії щодо розвитку бізнесу, допомагаючи їм підвищувати конкурентоздатність на міжнародному ринку, надаючи послуги підтримки інновацій. На даний момент в Каунаському НТП працює більше 90 компаній в області інформаційних технологій, інженерії, медицини, соціальних інновацій, енергетики, хімії. КНТП є партнером проектів, направлених на розвиток міжнародного підприємництва.

Фото Olena Tymoshenko.

Студенти Факультету мали змогу поставити запитання представникам КНТП стосовно розвитку інноваційної екосистеми, стартапів та синергії бізнесу та науки. Гості з Каунаса мають надію, що КНУКіМ стане партнером КНТП у сумісних проектах в майбутньому у сфері підприємництва молоді, інновацій, трансферу технологій, розвитку науково-технологічних парків.