«15х4»

Факультет економіки, права та інформаційних технологій у рамках науково-просвітницького проекту «15х4» організував 4 пізнавальні лекції. Модераторами заходу були перший проректор КНУКіМ – Ігор Бондар і декан ФЕПІТ – Олена Тимошенко.

Проект «15х4» – це некомерційне об’єднання вчених та провідних фахівців-практиків, які у процесі його реалізації доводять до широкого загалу як сутність системних викликів сучасності, так і шляхів їх подолання. Зокрема проект реалізується в таких містах: Київ, Кишинів, Львів, Мінськ, Харків, Хмельницький, Чернівці. Безпосередньо в Києві цей проект було започатковано в жовтні 2015 року у форматі науково-популярного лекторію.

Цього разу учасники заходу мали змогу дізнатись про глобалізовану безготівкову економіку та світову криптоіндустрію від доктора економічних наук, професора кафедри фінансових ринків Університету державної Фіскальної служби України Анни Олешко.

Спікер представила світову статистику використання безготівкових платежів. Наприклад, в Америці відсоток безготівкової оплати перевищує – використання паперових грошей. А от якщо порівняти розвиток безготівкової економіки в різних країнах світу, то отримаємо такий рейтинг:

1. Канада
  2. Швеція
  3. Британія.

Анна Олешко зазначила, що нині кількість кредитних карток в Україні значно перебільшує чисельність населення. Також доктор економічних наук розповіла слухачам лекції про основні базиси криптовалюти:

• Криптовалюта – це електронні гроші
  • Вона заснована на криптографії
  • Майнинг – діяльність із підтримки розподіленої платформи і створення нових блоків з можливістю отримати винагороду у формі емітованої валюти і комісійних зборів в різних криптовалютах.

Лектор акцентувала увагу на тому, що Україна входить у ТОП-4 країн, де найдешевше майнити валюту Bitcoin. А також повідомила цікавий факт про те, що 89,4% існуючих Bitcoin зберігається в 0,8 % загальної кількості адрес, із яких відбувається майнинг. Тобто основною частиною криптовалюти володіють декілька людей.

• Курс криптовалюти формується під впливом його попиту/пропозиції
  • Криптовалюти не прив’язані до національних банківських установ, а отже їх майнинг та обіг не контролюються.

Тему «Криптовалюта в Україні і світі» продовжив експерт Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств країни Дмитро Єхануров.

Спікер висловив думку щодо стабільності нововведення: «Криптовалюта – це досить стала одиниця, вірогідність руйнування якої мізерна».

Фахівець зауважив, що відповідно до сучасних тенденцій кожна країна повинна мати власну крипту. У результаті нещодавно в Україні створили монету – карбованець.

До того ж, аби учасники науково-просвітницького проекту «15х4» могли більше дізнатися про криптовалюту, модератори заходу запропонувати їм переглянути тематичні відеоролики.

Цікавим був виступ психолога, інтерперсонального психотерапевта, члена Правління Асоціації психологів України Івана Данилевського, яких порушив питання «Чому нам все ще потрібен психоаналіз?».

Спікер повідомив, на що здатен психоаналіз:

• Прибрати симптоми захворювань
  • Позбавити страждань
  • Пізнати внутрішній світ особистості.

Іван Данилевський розкрив секрет отримання доступу до підсвідомо. Виявляється, що правдиві бажання та цілі ми можемо виявити, звертаючи увагу на:

• Помилкові дії
  • Сновидіння
  • Вільні асоціації.

Він зазначив, що кінцева мета психотерапевта – це допомогти людині повноцінно жити та любити.

А от голова правління Благодійного фонду «Клуб дивосвіт», організатор «Школи громадських проектів», директор зі зв’язків з громадськістю «Благодійного фонду ветеранів війни та учасників АТО» Оксана Тюпа прочитала лекцію «Краудфандінг як інструмент підвищення конкурентоспроможності. Краудфандінг як невід’ємна частина мережевого простору».

Фахівець повідала, що ж таке «краудфандінг» – це співпраця людей, які добровільно об’єднують свої гроші чи інші ресурси, як правило, через Інтернет, аби підтримати зусилля інших людей або організацій.

За словами Оксани Тюпи, громадське фінансування може виконувати різні функції – допомога постраждалим від стихійних лих, підтримка з боку вболівальників чи фанатів, політичних кампаній, фінансування стартап-кампаній та малого бізнесу, створення вільного програмного забезпечення тощо. Для початку збирання коштів обов’язково повинна бути задекларована мета на спеціальних сайтах, визначена ціна її досягнення, а обчислення усіх витрат і спосіб фінансування мають знаходитись у вільному доступі.

На завершення інформативного різнотематичного проекту «15х4» усім спікерам вручили подяки за сприяння розвитку науки та просвітницької діяльності.