Науково-просвітній проект «15х4»

В рамках інноваційного освітнього проекту «15х4», до якого долучився Факультет економіки, права та інформаційних технологій Університету культури і мистецтв, відбулася перша освітня науково-практична зустріч. Проект «15х4» – це некомерційне об’єднання вчених і провідних фахівців-практиків, які в процесі його реалізації доводять до широкого загалу сутність системних викликів сучасності і шляхи їх подолання.

Декан ФЕПІТ Олена Тимошенко відкрила захід та представила спікерів, які погодилися висвітлити найактуальніші проблемні питання сьогодення. Першою свою доповідь на тему «Фінансування оборони України в умовах гібридної війни Російської Федерації» презентувала доктор історичних наук, професор кафедри фінансів Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Оксана Чеберяко. Лектор наголосила на особливостях фінансування обороноздатності держави в умовах обмежених фінансових ресурсів, а також розповіла про виклики, ризики, загрози та напрями реагування під час гібридної війни щодо економічної безпеки України.

Наступною свою доповідь представила спеціаліст з публічного виступу, телеведуча і продюсер каналу «UA: суспільне мовлення» Віра Мазяр. Упродовж своєї лекції на тему «Ораторське мистецтво як шлях до особистісного зростання» спікер звернула увагу на основні принципи публічного виступу:

• Щирість
  • Любов до людей
  • Ідея виступу
  • Підготовка до виступу
  • Зовнішній вигляд і поведінка
  • Початок і кінець доповіді.

Також Віра Мазяр зауважила: «Слово написане має лише одну грань, а слово сказане – багатогранне. Саме тому важливість публічного виступу не треба недооцінювати».

Тему «Концептуальні підходи управління інвестиційними системами» порушила доктор економічних наук, професор, проректор з наукової роботи і міжнародних зв’язків Національного університету водного господарства та природокористування Наталія Савіна. Спікер ознайомила аудиторію з теоретико-методологічною структурою управління інвестиційними системами і розповіла про інвестиційну привабливість України, визначальні фактори та основні напрями покращення інвестиційного клімату. «Як не існує єдиних ліків від усіх хвороб, так і не існує одного підходу до управління інвестиціями країни. Ми маємо різні методи: економічні, психологічні, технічні тощо. А тому маємо багато можливостей для винайдення нашої «формули успіху», – зазначила Наталія Савіна.

Лекція Дениса Ліфінцева, кандидата економічних наук, доцента кафедри менеджменту КНЕУ, провідного лектора з крос-культурних комунікацій у зарубіжних країнах (Болгарія, Франція), на тему «Про крос-культурну комунікацію та складність досягнення реального успіху без урахування культурних норм і традицій партнерів у процесі спілкування» стала заключною в рамках першої зустрічі проекту «15х4». Спікер окреслив тенденції сьогодення, а саме: глобалізація, зростаюча роль молоді, діджиталізація (цифровий світ) та sharing economy (так зване об’єднання людей заради економії). Також Денис Ліфінцев наголосив на неможливості досягнення реального успіху перемовин без дотримання культурних норм і традицій; взаємної довіри та подолання мовного бар’єру.

З метою участі Університету культури у впровадженні інноваційних програм щодо освіти та виховання студентської молоді ФЕПІТ, виш приєднався до науково-просвітницького проекту «15х4». Уже в межах першої зустрічі доповіді чотирьох спікерів акцентували увагу на актуальних проблемах, ступені їх наукової розробленості і світового досвіду та перспективах їх вирішення.